Przejdź do treści

Podsumowanie IX Międzynarodowego Pucharu Krakowa

IX Międzynarodowy Puchar Krakowa w Karate Tradycyjnym przeszedł do historii. Do stolicy Małopolski zjechało prawie 1000 zawodników, z 71 klubów, z 10 państw: Polska, Litwa, Ukraina, Czechy, Rumunia, Mołdawia, Izrael, Irlandia, Wielka Brytania oraz Armenia. Śmiało możemy przyznać, że byliśmy świadkami niesamowitego wydarzenia sportowego, rywalizacji na najwyższym poziomie, a emocje, które towarzyszyły wszystkim poczynając od zawodników do kibiców są nie do opisania.

Był to również pierwszy w tym roku turniej rankingowy PZKT, w którym zawodnicy w kategoriach kadet – senior mogli zdobyć cenne punkty. Dla najmłodszych była to świetna okazja do treningu, ale także zabawy i nabywania doświadczenia na kolejne starty. W gronie sędziów znaleźli się również Ci z klasą międzynarodową: sędzia główny zawodów – Józef Rączka, Andrzej Olech, Cornel Musat, Janusz Sowa, Arkadiusz Bukała, Jarosław Mejer, Zbigniew Sitarz, Damian Karwacki, Piotr Kuś, Thomas Szczepan, Bartosz Domrazek, Jerzy Szcząchor, Radosław Kleib, Andrzej Czyrka.

Oprócz fantastycznych nagród dla medalistów, ufundowanych przez licznych sponsorów, nagrodzeni zostali także najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategoriach: kadet/junior oraz młodzieżowiec/senior. I tak w tych pierwszych, tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Łukasza Rychela z TS Sokół Aleksandrów Łódzki, a najlepszą zawodniczką została Monika Ostrowska z Lubelskiego KKT. W najstarszej kategorii wiekowej najlepszy okazał się być Michał Sowa z MUKS Bytom oraz Magdalena Mielnik z naszego klubu. Cała czwórka otrzymała pamiątkowy puchar oraz kimono firmy Arawaza.

W klasyfikacji generalnej na trzecim miejscu uplasował się Lubelski KKKT, który w nagrodę otrzymał voucher do sklepu Decathlon o wartości 1000 zł. Miejsce drugie zajęli karatecy z Mołdawii, którzy wrócą do domu z ekspresem do kawy firmy DeLonghi. Nasz klub okazał się być najlepszy i to nam przypadła w udziale nagroda finansowa w wysokości 10 tys. złotych! Nagrody otrzymały także najliczniejsze ekipy, które przyjechały, aby walczyć w Krakowie. Voucher o wartości 1000 zł powędrował do TS Sokół Aleksandrów Łódzki, a 500 zł do zawodników z Czech, który odebrał prezydent Czeskiej Federacji Karate Pan Radek Janus.

To nie koniec nagród finansowych. Jak co roku w kategoriach kadet, junior, młodzieżowiec, senior medaliści otrzymali nagrody finansowe.

To był niesamowity turniej, który co roku przyciąga coraz większe rzesze karateków z Polski i zagranicy. Zorganizowanie tego przedsięwzięcia nie byłoby możliwe, gdyby nie determinacja, wsparcie i ciężka praca wielu osób. Chcielibyśmy podziękować każdemu z osobna, ale ilość osób zaangażowanych poraz kolejny przerosła nasze oczekiwania.

Dziękujemy wszystkim sponsorom: good gifts, Sekret Smaku, Farmona, Manoki, Benefit Creators, Inkop, Decathlon, Fundacja Lotto, MultiProjekt, Krak Tour II, Arawaza – Polska, KRIS – PON oraz wszystkim rodzicom i anonimowym darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo i materialnie fundując nagrody dla wszystkich medalistów, klubów i najlepszych zawodników. Słowa podziękowania kierujemy także do wszystkich członków naszego klubu, którzy pomogli w przygotowaniu hali, całego turnieju i sprzątaniu po zawodach. Dziękujemy sędziom, którzy tak liczni przybyli do Krakowa, aby wyłonić zwycięzców. W szczególności dziękujemy wszystkim zawodnikom – bez was turniej by się nie odbył, a wy pokazaliście prawdziwego ducha walki i karate na najwyższym poziomie. Nie pozostaje nam nic innego jak odliczanie do następnej, jubileuszowej X edycji Pucharu Krakowa w Karate Tradycyjnym, oss!

Turniej został objęty patronatem: Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Marszałka Województwa Małopolskiego Pana Witolda Kozłowskiego, TVP 3 Kraków oraz TVP Sport.

Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami i wynikami zawodów w programie Sport Data: Link..

fot. Jacek Taran i Janusz Houda link

Link do filmu Telewizji Kraków