Przejdź do treści

Zakończyło się szkolenie z sensei Cornel Musat 7 DAN

Kurs regionalny karate tradycyjnego, prowadzący sensei Cornel Musat. Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. Kraków, 20.11.2021 r. fot. Jacek Taran

W ubiegły weekend (20-21.11.2021) gościliśmy w Krakowie senseia Cornela Musata 7 Dan z Rumunii. Sensei Cornel jest żywą legendą karate tradycyjnego, bardzo utytułowanym zawodnikiem, medalistą Mistrzostwa świata i Europy. Wielu zawodników, a obecnie instruktorów z Polski miało okazję spotkać się z senseiem na macie i z pewnością mogą potwierdzić, że były to jedne z najtrudniejszych pojedynków. Szkolenie składało się z 3 bloków treningowych z podziałem na stopnie: 9 – 7 kyu  oraz  6 kyu-  dan. Doskonaliliśmy elementy kumite m.in. przesunięcia, szybkość techniki i taktykę walki. Każdy mógł wyciągnąć z treningu coś wartościowego, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Szkolenia prowadzone przez tak utytułowanych instruktorów są nielada okazją do zdobycia nowych umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Wiemy, że był to świetnie wykorzystany czas i włożona praca oraz wysiłek nie pójdą na marne.

Na kurs przyjechało ponad 180 osób z całej Polski! Bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i udział w treningach. Największe podziękowania należą się jednak senseiowi Cornelowi za przybycie i poprowadzenie szkolenia. Kto wie, może jeszcze nieraz przyjdzie nam się spotkać na sali treningowej, oss!

Organizatorami kursu byli Krakowski KKT i Polski Związek Karate Tradycyjnego.

Zdjęcia Jacek Taran

Galeria – link, Galeria cd. – link